Які фінансові звички ведуть до достатку вашої дитини?

Які фінансові звички ведуть до фінансового достатку завдяки їх впровадженню в життя?

Як привчити дитину до фінансових звичок, якщо ми самі про них мало що знаємо?

Стаття написана в співавторстві з Тетяною Карпенко, фінансовим тренером та експертом групи компаній KIDBI

Це дуже популярне питання. Тому сьогодні поговоримо про фінанси.

Насправді тут все просто. Дитина повторює ті звички, які вона бачить щодня у вас.

 • З одного боку — це дуже приємно, адже дитина йде стопами батьків.
 • З іншого боку — а чи правильні фінансові звички у мене як батька?

Що в таких випадках допомагає — це, звичайно ж, вивчення і впровадження цих звичок самому і особливо добре, якщо разом з дитиною. Це може бути дуже захоплююча гра, якщо поєднати корисне з приємним.

Отже, бонуси такого навчання:

 • навчання дитини корисним речам
 • якісний час з дитиною. Це два найбільших бонуси
 • навчання себе фінансовим звичкам
 • і врешті-решт — накопичення фінансів та створення подушки безпеки або інвестиційного портфеля

Сьогодні впроваджуємо нову фінансову звичку. Готові?

IMG_0167

ФІНАНСОВА ЗВИЧКА “ДРУГ КУПЮРА”

ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНА ФІНАНСОВА ЗВИЧКА «ДРУГ КУПЮРА»:

Ця звичка потрібна, щоб створити інвестиційний портфель або подушку безпеки. В ідеальному світі всі фінансові гуру говорять про дві речі, на які потрібні гроші:

 • виконання своїх бажань, які ми можемо оцінити в конкретну суму
 • створення подушки безпеки, яка повинна дорівнювати за різними джерелами від 6 до 24 ваших прожиткових щомісячних мінімумів.

Суму і мету ви вибираєте самостійно.

ЩО ПОТРІБНО ЗРОБИТИ:

 1. Для гри в фінанси з дітьми ми пропонуємо вибрати цілі — одну собі вибираєте ви, як батько/мати, другу ви разом з дитиною вибираєте і поступово накопичуєте. Як ставити цілі — це тема окремої статті. Ми думаємо, що ви знаєте.
 2. Вибрати валюту і її номінал,яку ми будемо накопичувати для наших корисних інвестицій. Наприклад, нехай це буде валюта гривня і номінал 10 грн. Це і буде наш перший друг, наша перша друг-купюра!
 3. Не витрачати цю купюру. Кожен раз, коли до нас в руки потрапляє купюра номіналом в 10 грн ми її відкладаємо в сусідню кишеню в гаманці або сумці і не витрачаємо. Кожен раз — це означає кожен раз. Вам дали здачу, де є дві купюри по 10 грн – ми відкладаємо ці дві купюри. І ніколи їх не витрачаємо, поки не досягнемо нашого бажаного результат. Про нього пізніше.
 4. Поставте собі перший день, коли ви зможете порадіти за себе: нехай це буде один перший тиждень. І через один тиждень порахуйте свої збереження за допомогою друг-купюри. Далі візьміть більший відрізок в 1 місяць. І потім — 6 місяців. І рухайтеся наміченим шляхом. Роблячи перевірки і перерахунки, наприклад, щотижня або щомісяця.
 5. Радіємо і нагороджуємо себе за досягнення. Обов’язковий пункт. Святкуємо обов’язково і радісно.
 6. Через 1-3 місяців ви можете додати вашу наступну друг купюру. Потім третю. Потім поміняти валюту. І так збираємо наших друзів. Далі — тільки ви і ваші фантазії.

T0iBDyPNvKk

ЩО ВИ ОТРИМУЄТЕ В РЕЗУЛЬТАТІ:

 • Ви стаєте фінансового грамотною людиною разом з вашою дитиною.
 • Ви отримуєте навик і звичку (не лише знання) особистої фінансової освіченості.
 • Ви отримуєте прекрасний, якісний і захоплюючий час, проведений з дітьми.
 • Ви стаєте ще одним учителем для своєї дитини.
 • Ви отримуєте чіткий механізм для досягнення ваших цілей.

Все у ваших руках. Почніть сьогодні. Не чекайте кращого дня, ніж є він сьогодні. Нехай сьогодні буде день старту вашої і вашої дитини НОВОЇ фінансової звички. Відгуки та враження напишіть нам через тиждень. Будемо дуже чекати.

Фінансового достатку вам і нам!

Якщо ви хотіли б, щоб діти більше знали про фінансові звички і розповідали їх вам, записуйте дітей до нас в школу фінансової грамоти та бізнесу. Деталі й запис ви можете зробити ось за цим посиланням: школа фінансової грамоти та лідерства KIDBI або за телефоном 098-1610101.

Головне завжди пам’ятати, що все в наших руках і ми можемо створити світ, про який мріємо самі.

Equides club IQ camp Бабусин сад ВІдпочинок за містом Виховання підлітків Дитячий табір в Болгарії Дитячий табір за кордоном Дитячий табір на морі Зимовий табір під Києвом Кращий табір в Україні Лагерь Отдых для детей Привчити дитину до порядку Розвивати корисні звички Самостійність дитини Табір за кордоном батьки бизнес бізнес весна дети и финансы детский лагерь дитячий табір емоційний інтелект емоції емоції дітей мислення проєкти підлітки підлітки відпочинок розвиток розвиток інтелекту скретч-карта табір табір для підлітків творчіть финансы чат-бот інтелект

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.